EFOP-1.8.20-17-2017-00007

Fejlődik az Egészségfejlesztési Iroda az EFOP-1.8.20-17-2017-00007 azonosító számú projekt keretében. Az EFOP-1.8.20-17-2017-00007 azonosító számú „A debreceni Egészségfejlesztési Iroda szakmai bővítése a mentális egészségfejlesztés funkcióval” című pályázat keretein belül a Debreceni Egyetem 39 160 998 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.

A pályázat keretében a 2014. óta működő Egészségfejlesztési Irodában olyan egységes egészségszervezési és egészségfejlesztési rendszer kerül kialakításra, amely jól meghatározott kliens utak mentén biztosítja a lakosság számára a szükségleteknek és igényeknek megfelelő szolgáltatásokat.

Az Egészségfejlesztési Iroda mentális egészségfejlesztés funkcióval való kibővítése révén koordinálni tudja Debrecen egészségfejlesztési programjait, és összekötő kapocsként működik az egészségügyi alapellátás, a járóbeteg szakellátás és az egészségfejlesztési programokat megvalósító szervezetek között. Az Egészségfejlesztési Iroda közvetlen kapcsolatot alakít ki az egészségfejlesztési programok célcsoportjaival, oly módon, hogy javítja az egészségügyi ellátórendszer prevenciós tevékenységét a háziorvosi szolgálatoktól, a járóbeteg szakrendelésektől vagy fekvőbeteg ellátásig.

A projekt által a következő mentális egészségfejlesztési programok valósulnak meg: Szülőklub, Sajátos vagy nehéz helyzetben lévő családokat támogató tanácsadás, Segítő csoport alkoholleszokás támogatására, Pszichoklub, Előadássorozat a mentális és lelki egészség tükrében idősek részére, Alkohol-prevenció, Iskolai drogprevenció, Stresszkezelés, Tanárok képzése a szuicid személyiségzavar felismerése céljából, Kiégés-prevenciós tréning egészségügyi dolgozóknak, Lelkisegély Telefonszolgálat – tréning, esetmegbeszélés, Lelki Egészség napja.

A projekt végső célja a lakosság egészségi állapotának, életminőségének, egészségkultúrájának, egészségtudatosságának javítása.

• A kedvezményezett neve: Debreceni Egyetem
  • Támogatás összege: 39 160 998 Ft
  • Támogatási intenzitás: 100%
  • Projekt időtartama: 2018.08.01. - 2020.07.31.
  • Szakmai vezető: Pellei Éva

Frissítés dátuma: 2019.04.08.