Változik a sürgősségi betegellátás

2020, október 26 - 08:00

Október 27-től változik a sürgősségi betegellátás rendje a Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A területi ellátási elv helyett a betegek panaszai, tünetei alapján döntenek a kezelés helyszínéről.

Kedd reggel 8 órától valamennyi Hajdú-Bihar megyei légúti megbetegedésben szenvedő vagy lázas betegnek a Kenézy Egyetemi Kórház Sürgősségi Osztályán, míg az egyéb panasz miatt ellátást igénylőknek – szintén lakóhelytől függetlenül – a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikáján kell jelentkezni.

A sürgősségi ellátás rendjének módosítása a betegbiztonságot szolgálja. A Debreceni Egyetem kéri a betegek és hozzátartozóik megértését és türelmét.

Közzététel dátuma:
2020. október 26.