TÁMOP-6.1.2.-11/3-2012-0054

Az egészséges életmódra váltást segítő programokat indított a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet

Az Egészségfejlesztési Iroda (továbbiakban EFI) létrehozásával és működtetésével a szív-érrendszeri, daganatos megbetegedések csökkentését, a korai és elkerülhető halálozást befolyásoló életmód javítását, a lakosság egészségi állapotának javulását szeretnénk elérni. Az EFI intézményi hátteret biztosít a betegségmegelőzési, egészségfejlesztési tevékenységekhez oly módon, hogy aktívan működteti és integrálja az egészségfejlesztési tevékenységet végző szervezeteket.

A Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet által működtetett EFI hosszú távú célja a kistérségben élők egészségi állapotának javítása, amely által javul a munkaképes korú lakosság munkaerő-piaci helyzete, valamint csökken a kistérségre jellemző nagyarányú elvándorlás, így hozzájárul a kistérség gazdasági versenyképességének növekedéséhez. A fenti célok elérését támogatja az Egészségfejlesztési Iroda, mint önálló szervezeti egység, amely a pályázati forrásból finanszírozott humán és tárgyi eszközeivel több évre szóló programsorozat megszervezését és lebonyolítását teszi lehetővé. Az EFI új szervezeti egységként jött létre, mint a kistérség egészségfejlesztési feladatihoz rendelt újszerű intézményrendszeri elem. Létrehozása lehetővé teszi az egészségfejlesztési tevékenység hatékonyságának és szakmai megalapozottságának javítását, a lakosság egészségi állapotának és az egészség-egyenlőtlenségek leküzdésének érdekében.

Az Egészségfejlesztési Iroda elérhetőségei

• Weblap: http://efi.kenezykorhaz.hu