Az édesanyákat köszöntötték
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban is megünnepelték az anyák napját. Május első vasárnapján színes műsorral köszöntötték az elmúlt napokban az intézményben szült édesanyákat.
Hétköznapi hősök
Az egyetemi kórház gyógytornászát és a DEAC edzőjét is díjazták a Hajdú-bihari Napló Hétköznapi hősök elnevezésű kezdeményezésén. Az elismerést csütörtökön a Nagyerdei Víztoronyban rendezett ünnepségen vették át.
Szűréssel a rák ellen
Mintegy 2000 nő hal meg emlőrákban évente Magyarországon, pedig a korai stádiumban felfedezett betegség szinte 100 százalékban gyógyítható. Április 10-én, a nemzeti rákellenes napon a szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Bezárt világ
Egyre több autistát diagnosztizálnak. A Kenézy Kórház Gyermekpszichiátriai Osztályán például évente mintegy 50 új esettel találkoznak, kétszer annyival, mint 15 éve. Április 2-án, az Autizmus Világnapján az autizmussal élők nehézségeire hívják fel a figyelmet.
Korszerű műszert kapott a Kenézy
Diagnosztikai eszközt adott korlátlan használatra a Kenézy Gyula Egyetemi Kórháznak a TEST-VÉR Egészségpénztár. A berendezés alkalmazásával célzottan, gyorsabban és eredményesebben gyógyíthatók a betegek, csökkenthető a vérfelhasználás.
Fájdalommal élni
Több mint 200 ezer nő szenved endometriózisban Magyarországon. A betegség gyakran fájdalmas menstruációval jár. Március 28-án, az endometriózis világnapján arra hívják fel a nők figyelmét, hogy vegyék komolyan a tüneteket, és forduljanak orvoshoz.
A reumatológia határterületei
A korszerű 3D-s ortopédiai módszerek, a sejtterápia, az olimpikonok speciális ellátásának szempontjai, valamint az idősgyógyászat aktualitásai is szóba kerültek a 7. DROP konferencián, a Debreceni Egyetem interdiszciplináris fórumán.
Hetedszer is DROP
Az ortopédia, a traumatológia, a sportorvoslás és a geriátria lesznek a központi témái a 7. Debreceni Reumatológiai Oktatási Programnak. A Debreceni Egyetem országos hírű kongresszusát március 22-24. között tartják a Kölcsey Központban.
Vége a tilalomnak a Kenézyben
Az influenza figyelőszolgálat legfrissebb jelentései alapján Hajdú-Bihar megyében tovább csökkent az influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz fordulók száma, ezért megszűnt a látogatási tilalom a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban.
Egyre több az anorexiás gyerek
Tíz-tizenöt éve egy anorexiás gyereket kezeltek évente a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Osztályán. Most havonta kerül be egy-két gyerek ezzel a betegséggel, ami elsősorban a serdülőket érinti, de 9 éves kislányt is gyógyítottak már itt.