06 aug
Az életre tanít a „Lélek-fürdő”
Új programot indít a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház a Gyógyfürdőben. A „Lélek-fürdő” rekreációs tréning résztvevői szakemberek segítségével hozhatják egyensúlyba mentális és fizikai állapotukat, megtanulhatják, hogyan éljenek teljes értékű életet.
13 júl
A bőr nem felejt!
Bőrrákot okozhat a súlyos leégés, erre figyelmeztetnek a bőrgyógyászok. A Debreceni Egyetem szakemberei szerint a megfelelő fényvédelemmel jelentősen csökkenthető a betegség kialakulásának kockázata.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
05 júl
Szűrés bírósági dolgozóknak
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Emlőcentrumában a Debreceni Törvényszék 150 dolgozója vesz részt szervezett szűrésen. Az akcióval a szűrővizsgálatok fontosságára hívják fel a figyelmet.
03 júl
Családi nap a kórházi dolgozóknak
Közösen főztek, horgásztak, strandoltak és sportoltak a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház dolgozói pénteken. A Semmelweis-nap alkalmából rendezett családi napon több mint ezren vettek részt.
02 júl
Miniszteri elismerés a kiváló munkáért
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Csuhaj Györgyi, a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Rehabilitációs Osztályának szakorvosa. Az elismerést Budapesten, a Semmelweis-napi ünnepségen vette át.
A legjobb kórházi dolgozókat díjazták
A DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház 39 dolgozója kapott elismerést kiemelkedő szakmai munkájáért a szerdai Semmelweis-napi ünnepségen. A rendezvényen adták át a Kenézy-díjat, a Főigazgatói Elismerő Oklevelet és a Kenézy Kórházért Díjat.
Az anyaságra készülnek
Nyílt nap volt kedden a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán. Az érdeklődők benézhettek a szülőszobába, a gyermekágyas részlegre, és hasznos információkat kaptak többek között a fájdalomcsillapításról és a szoptatásról.
A mentális egészség fejlesztéséért
Harminckilenc millió forintot nyert a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Egészségfejlesztési Irodája a mentális egészség megőrzésével, javításával kapcsolatos programokra. Az előadások, tanácsadások, klubfoglalkozások augusztusban kezdődnek.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Kiváló jelentkezési adatok, kancellári konferencia, új jégkorong szakosztály, jubileumok, adománygyűjtő akció, szakmai tanácskozások – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított áprilisban is a Díszudvar magazin.