03 júl
Családi nap a kórházi dolgozóknak
Közösen főztek, horgásztak, strandoltak és sportoltak a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház dolgozói pénteken. A Semmelweis-nap alkalmából rendezett családi napon több mint ezren vettek részt.
02 júl
Miniszteri elismerés a kiváló munkáért
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Csuhaj Györgyi, a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Rehabilitációs Osztályának szakorvosa. Az elismerést Budapesten, a Semmelweis-napi ünnepségen vette át.
A legjobb kórházi dolgozókat díjazták
A DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház 39 dolgozója kapott elismerést kiemelkedő szakmai munkájáért a szerdai Semmelweis-napi ünnepségen. A rendezvényen adták át a Kenézy-díjat, a Főigazgatói Elismerő Oklevelet és a Kenézy Kórházért Díjat.
Az anyaságra készülnek
Nyílt nap volt kedden a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán. Az érdeklődők benézhettek a szülőszobába, a gyermekágyas részlegre, és hasznos információkat kaptak többek között a fájdalomcsillapításról és a szoptatásról.
A mentális egészség fejlesztéséért
Harminckilenc millió forintot nyert a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Egészségfejlesztési Irodája a mentális egészség megőrzésével, javításával kapcsolatos programokra. Az előadások, tanácsadások, klubfoglalkozások augusztusban kezdődnek.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Kiváló jelentkezési adatok, kancellári konferencia, új jégkorong szakosztály, jubileumok, adománygyűjtő akció, szakmai tanácskozások – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított áprilisban is a Díszudvar magazin.
Az édesanyákat köszöntötték
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban is megünnepelték az anyák napját. Május első vasárnapján színes műsorral köszöntötték az elmúlt napokban az intézményben szült édesanyákat.
Hétköznapi hősök
Az egyetemi kórház gyógytornászát és a DEAC edzőjét is díjazták a Hajdú-bihari Napló Hétköznapi hősök elnevezésű kezdeményezésén. Az elismerést csütörtökön a Nagyerdei Víztoronyban rendezett ünnepségen vették át.
Szűréssel a rák ellen
Mintegy 2000 nő hal meg emlőrákban évente Magyarországon, pedig a korai stádiumban felfedezett betegség szinte 100 százalékban gyógyítható. Április 10-én, a nemzeti rákellenes napon a szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Bezárt világ
Egyre több autistát diagnosztizálnak. A Kenézy Kórház Gyermekpszichiátriai Osztályán például évente mintegy 50 új esettel találkoznak, kétszer annyival, mint 15 éve. Április 2-án, az Autizmus Világnapján az autizmussal élők nehézségeire hívják fel a figyelmet.