Antistigma díjat kapott Szatmári Éva
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház pszichiátriai osztályának főorvosa a rehabilitációban végzett kimagasló tevékenységéért kapta az elismerést, amit azoknak ítélnek oda, akik fellépnek a mentális problémával küzdők kirekesztése ellen.
Az egészségügy kiválóságai
A Debreceni Egyetem öt munkatársa kapott rangos állami kitüntetést csütörtökön, Budapesten. Az egészségügyben végzett magas színvonalú szakmai munkájukért a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház és az Általános Orvostudományi Kar szakembereit díjazták.
Dalmi Lajosra emlékeztek
Domborművet avattak az Infektológiai Intézet egykori vezetője, Dalmi Lajos tiszteletére a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. Az emléknapon a 120 éves debreceni fertőzőbeteg-ellátás és a 60 éve alapított intézet jövőjéről is szó esett.
Emlődaganat: veszélyben a fiatalok is
Egyre több 20-30 éves nőnél mutatnak ki emlődaganatot. A fiatalok azonban sokszor későn fordulnak orvoshoz, mert nem tudják, hogy már az ő korukban is kialakulhat ez a betegség. A Debreceni Emlő Napok egyik célja a figyelemfelhívás.
31 aug
Nélkülük nincs sikeres gyógyítás
Egészségügyi szakdolgozók cseréltek tapasztalatot és bővítették tudásukat a VII. Juhász Zsuzsa Szakdolgozói Konferencián a Debreceni Egyetem Klinikai Központban augusztus 31-én. A kongresszuson adták át az egykori kiváló ápolónőről elnevezett életműdíjat.
15 aug
Így segíthet szorongó gyermekének
Augusztus utolsó napjaiban már sok diák fél az iskolától, ami gyakran fejfájással, alvás-, és evészavarral jár. A szakember szerint a szülő elsősorban azzal segíthet, ha erősíti a gyerek önbizalmát, érzelmi biztonságot nyújt.
06 aug
Az életre tanít a „Lélek-fürdő”
Új programot indít a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház a Gyógyfürdőben. A „Lélek-fürdő” rekreációs tréning résztvevői szakemberek segítségével hozhatják egyensúlyba mentális és fizikai állapotukat, megtanulhatják, hogyan éljenek teljes értékű életet.
13 júl
A bőr nem felejt!
Bőrrákot okozhat a súlyos leégés, erre figyelmeztetnek a bőrgyógyászok. A Debreceni Egyetem szakemberei szerint a megfelelő fényvédelemmel jelentősen csökkenthető a betegség kialakulásának kockázata.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
05 júl
Szűrés bírósági dolgozóknak
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Emlőcentrumában a Debreceni Törvényszék 150 dolgozója vesz részt szervezett szűrésen. Az akcióval a szűrővizsgálatok fontosságára hívják fel a figyelmet.