Felkészülés a szülésre
Benézhettek a szülőszobába, a műtőkbe, illetve hasznos tanácsokat kaphattak a szoptatáshoz és a csecsemőápoláshoz az érdeklődő kismamák a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház szülészetén. A keddi nyílt napon mintegy kétszázan voltak.
Ápolóként a gyógyulásért
A nyugat-nílusi lázban megbetegedettek és a HIV-fertőzöttek ápolásáról is szó volt az infektológiai szakdolgozók szombati vándorgyűlésén. A debreceni tanácskozást a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Infektológiai Intézete szervezte.
Az édesanyákat köszöntötték
Anyák napi ünnepséget tartottak a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban vasárnap. A Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályon rövid műsorral köszöntötték azokat a nőket, akik az intézményben a napokban adtak életet gyermeküknek.
A cukorbetegség korszerű kezeléséről
Naponta 10 cukorbeteg lábát amputálják Magyarországon, pedig a betegség kialakulása sok esetben megelőzhető. A prevenció fontosságáról és a korszerű kezelési lehetőségekről tartanak konferenciát Debrecenben, az egyetem szakembereinek részvételével.
Támogatás a gyermekpszichiátriának
Új fejlesztőeszközök, játékok segítik a gyógyítást a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház gyermekpszichiátriáján. Az eszközöket abból a mintegy másfél millió forintból vásárolták, amelyet Nagy Sándor vállalkozó ajánlott fel az intézménynek.
Rotary adomány a beteg gyerekeknek
Készségfejlesztő játékokat és papucsokat ajándékozott a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának, valamint a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Gyermekpszichiátriai Osztályának a Rotary Club debreceni szervezete.
Betegbiztonság és minőségi képzés
Magyarországon egyedülálló értékelési módszert vezetett be a szakorvosjelöltek képzésében a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Radiológiája. Az úgynevezett peer-review-t sikerrel mutatták be az Európai Radiológiai Kongresszuson is.
Feloldották a tilalmat
Péntektől a Klinikai Központban is lehet látogatni, megszűnt az influenzajárvány miatt január 25-én elrendelt részleges látogatási tilalom. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban már korábban feloldották a rendelkezést.
A kórházban keddtől lehet látogatni
Március 5-én feloldják a látogatási tilalmat a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A Klinikai Központban viszont egyelőre érvényben marad a több egységet érintő részleges tilalom.
24 jan
Látogatási tilalom
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt. A DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is teljes látogatási tilalom van érvényben.