02 júl
Kitüntetés az áldozatos munkáért
A Debreceni Egyetem több, az egészségügyben dolgozó szakembere is miniszteri kitüntetést vehetett át a Semmelweis-nap alkalmából. Az elismeréseket Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó államtitkár adta át hétfőn a Pesti Vigadóban.
Kórházi dolgozók elismerése
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház 25 szakemberét díjazták kiemelkedő munkájáért. A Kenézy-díjakat és a Főigazgatói Elismerő Okleveleket a szerdai Semmelweis-napi ünnepségen adták át. A rendezvényen kapták meg kinevezésüket az új főorvosok és adjunktusok.
Szakdolgozói tapasztalatcsere
A Debreceni Egyetem több szakembere is előadást tart a szakma aktuális témáiról a Magyar Szemészeti Szakdolgozók Egyesületének 12. kongresszusán. A csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozáson mintegy 400-an vesznek részt.
Elkezdődött a mobil tüdőszűrés
Az ország legmodernebb és legújabb mobil szűrőegysége a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház új szűrőbusza. A 235 millió forint pályázati támogatásból kialakított speciális járműben már elkezdődtek a vizsgálatok.
Új fejlesztések segítik a betegeket
A Klinikai Központ után a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház is az egyetemi arculathoz illeszkedő, betegbarát weboldalt kapott. A megújult internetes oldal mellett bemutatták a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációját is, ami már letölthető UD Mediversity néven.
Felkészülés a szülésre
Benézhettek a szülőszobába, a műtőkbe, illetve hasznos tanácsokat kaphattak a szoptatáshoz és a csecsemőápoláshoz az érdeklődő kismamák a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház szülészetén. A keddi nyílt napon mintegy kétszázan voltak.
Egészségnap a Balásházyban
Az alkohol hatásairól, az alkoholfogyasztás veszélyeiről is hallhattak előadást a DE Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiumának diákjai a hétfői rendezvényen. Emellett a tanulók szív-érrendszeri rizikószűrésen vehettek részt.
Ápolóként a gyógyulásért
A nyugat-nílusi lázban megbetegedettek és a HIV-fertőzöttek ápolásáról is szó volt az infektológiai szakdolgozók szombati vándorgyűlésén. A debreceni tanácskozást a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Infektológiai Intézete szervezte.
Az édesanyákat köszöntötték
Anyák napi ünnepséget tartottak a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban vasárnap. A Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályon rövid műsorral köszöntötték azokat a nőket, akik az intézményben a napokban adtak életet gyermeküknek.
A cukorbetegség korszerű kezeléséről
Naponta 10 cukorbeteg lábát amputálják Magyarországon, pedig a betegség kialakulása sok esetben megelőzhető. A prevenció fontosságáról és a korszerű kezelési lehetőségekről tartanak konferenciát Debrecenben, az egyetem szakembereinek részvételével.