Színes kórházi szobák
Vasember, Amerika kapitány és Pókember is beköltözött a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Fül-Orr-Gége Osztályára. A kórtermeket ugyanis szuperhősök képeivel dekorálták ki egy cég munkatársai. Ezzel is elviselhetőbbé szeretnék tenni a beteg gyerekek kórházban töltött napjait.
Modern HIV-terápia a Kenézyben
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban is a legkorszerűbb, államilag finanszírozott kezelést kapják a HIV-fertőzöttek. A HIV-decentrum 5 éve működik az intézmény Infektológiai Intézetében, ahol most 16 beteg részesül ingyenes terápiában.
Szakmai siker a radiográfiában
A legjobb előadás díját nyerte el a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház két szakembere a Magyar Radiográfusok Egyesületének kongresszusán. Balázs Ervin és Veres Gergő szerint a biztonságos betegellátás érdekében fontos a folyamatos szakmai fejlődés.
23 aug
Szakdolgozók nélkül nincs gyógyítás
Az ápolói hivatás aktualitásai, innovatív módszerei, valamint a jövő ápolóinak képzési, ösztönzési lehetőségei a legfontosabb témái az egészségügyi szakdolgozók 50. kongresszusának. A több mint 600 fős országos találkozónak a Debreceni Egyetem ad otthont.
02 júl
Kitüntetés az áldozatos munkáért
A Debreceni Egyetem több, az egészségügyben dolgozó szakembere is miniszteri kitüntetést vehetett át a Semmelweis-nap alkalmából. Az elismeréseket Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó államtitkár adta át hétfőn a Pesti Vigadóban.
Kórházi dolgozók elismerése
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház 25 szakemberét díjazták kiemelkedő munkájáért. A Kenézy-díjakat és a Főigazgatói Elismerő Okleveleket a szerdai Semmelweis-napi ünnepségen adták át. A rendezvényen kapták meg kinevezésüket az új főorvosok és adjunktusok.
Szakdolgozói tapasztalatcsere
A Debreceni Egyetem több szakembere is előadást tart a szakma aktuális témáiról a Magyar Szemészeti Szakdolgozók Egyesületének 12. kongresszusán. A csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozáson mintegy 400-an vesznek részt.
Elkezdődött a mobil tüdőszűrés
Az ország legmodernebb és legújabb mobil szűrőegysége a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház új szűrőbusza. A 235 millió forint pályázati támogatásból kialakított speciális járműben már elkezdődtek a vizsgálatok.
Új fejlesztések segítik a betegeket
A Klinikai Központ után a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház is az egyetemi arculathoz illeszkedő, betegbarát weboldalt kapott. A megújult internetes oldal mellett bemutatták a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációját is, ami már letölthető UD Mediversity néven.
Egészségnap a Balásházyban
Az alkohol hatásairól, az alkoholfogyasztás veszélyeiről is hallhattak előadást a DE Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiumának diákjai a hétfői rendezvényen. Emellett a tanulók szív-érrendszeri rizikószűrésen vehettek részt.