Kitüntetés a DE KK szakembereinek
Kemecsei Dóra szakorvosjelölt és Tarsolyné Székely Dominika ápoló is megkapta a Köszönet a Hősöknek díjat, amellyel a járványhelyzetben kiemelkedően helytálló egészségügyi dolgozókat jutalmazzák. Az elismerést Bedros J. Róbert országos kórházfőparancsnok-helyettes hétfőn Budapesten adta át.
Csúcstechnológia a Szemklinikán
Biztonságosabban és rövidebb idő alatt végezhetők el a műtétek a DE KK Szemklinikán, ahol a világ egyik legjobb szemészeti operációs mikroszkópját használják, műtét közbeni optikai koherencia tomográfiás (OCT) felvétellel és 3D-opcióval. Magyarországon elsőként itt érhető el a teljes rendszer.
Szekanecz Zoltán az EULAR alelnöke
Az európai reumatológiai szervezetek szövetsége, az EULAR alelnökévé választotta Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának professzorát. Kiemelt célja a közép-kelet európai, ezen belül a hazai reumatológusok, szakdolgozók és betegek érdekének hatékony érvényesítése.
Változik a nőgyógyászati ellátás
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában júniustól átszervezik a szülészeti és nőgyógyászati ellátást. A változtatásokra a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika szülőszobájának felújítása, és az ezzel járó kapacitáscsökkenés miatt van szükség.
Színekkel a gyógyulásért
Mesefigurákat és rajzfilmhősöket ábrázoló festményeket adtak át a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet képviselői a DE Klinikai Központ Gyermek- és ifjúságpszichiátriai Osztályának pénteken. A fogvatartottak által készített képek otthonosabb környezetet teremtenek a gyógyuláshoz.
Látogatás szigorú szabályokkal
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is feloldották a látogatási tilalmat május 24-től. A látogatók azonban csak szigorú szabályok betartásával léphetnek be az egészségügyi intézménybe. A koronavírus-fertőzés miatt kezelt betegek továbbra sem látogathatók.
A Debreceni Egyetemen mindenkiről gondoskodnak
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában nem csak az intézeti kezelést igénylő betegeket látják el kiváló színvonalon. A szakemberek a szűréstől, a minták elemzésén át, a megelőző védőoltások beadásáig minden területen kiemelkedő munkát végeznek a koronavírus elleni küzdelemben.
Folytatódik a Covid Önkéntesek regisztrációja!
A koronavírus járvány harmadik hulláma minden eddiginél súlyosabban érinti Magyarországot és a magyar lakosságot. Össze kell fognunk és minden tőlünk
Itt a vakcina, elkezdődött az oltás
A Debreceni Egyetemre (DE) december 26-án érkezett meg a Pfizer-Biontech koronavírus elleni első adag oltóanyaga. Az intézményben már megkezdték az oltásokat. December utolsó napjaiban 975-en kaphatják meg a vakcinát.
A Kenézy Kórházban a Város Szíve
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban helyezték el a szeretetet és az összefogást megtestesítő Debrecen Város Szívét. Ezzel is szeretnék kifejezni a debreceniek támogatását az egészségügyben dolgozóknak, akik hősiesen helyt állnak a koronavírus elleni küzdelemben.