28 jan
Koronavírus: az egyetem felkészült
A korábbi jelentős járványokhoz hasonlóan ezúttal is a megelőzésre helyezi a hangsúlyt az intézmény, folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintett országokból érkező hallgatókkal. A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben is megtették a szükséges óvintézkedéseket.
Aranyosi Jánosra emlékeztek
Emléktáblát avattak a szívsebészeti aneszteziológia úttörőjének, Aranyosi Jánosnak tiszteletére a Debreceni Egyetem Szívsebészeti Klinikáján. A pénteki ünnepségen családtagok, egykori kollégák és tanítványok emlékeztek a 85 évvel ezelőtt született szakemberre.
A belgyógyászat aktualitásai
A régió belgyógyász szakemberei osztják meg egymással a tudományterület újdonságait azon a kétnapos konferencián, amely pénteken kezdődött Debrecenben. A csaknem kétszáz fős kongresszuson a Debreceni Egyetem szaktekintélyei is részt vesznek.
HPV-történelem a Science Caféban
Elsősorban a nőket érintő betegségekről kaphatnak új ismereteket, érdekes információkat mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő, november 13-i előadására.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Egészségügyi kitüntetések
Kiemelkedő szakmai tevékenységük elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevéllel tüntették ki csütörtökön a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház három munkatársát.
Színes kórházi szobák
Vasember, Amerika kapitány és Pókember is beköltözött a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Fül-Orr-Gége Osztályára. A kórtermeket ugyanis szuperhősök képeivel dekorálták ki egy cég munkatársai. Ezzel is elviselhetőbbé szeretnék tenni a beteg gyerekek kórházban töltött napjait.
Modern HIV-terápia a Kenézyben
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban is a legkorszerűbb, államilag finanszírozott kezelést kapják a HIV-fertőzöttek. A HIV-decentrum 5 éve működik az intézmény Infektológiai Intézetében, ahol most 16 beteg részesül ingyenes terápiában.
Szakmai siker a radiográfiában
A legjobb előadás díját nyerte el a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház két szakembere a Magyar Radiográfusok Egyesületének kongresszusán. Balázs Ervin és Veres Gergő szerint a biztonságos betegellátás érdekében fontos a folyamatos szakmai fejlődés.
23 aug
Szakdolgozók nélkül nincs gyógyítás
Az ápolói hivatás aktualitásai, innovatív módszerei, valamint a jövő ápolóinak képzési, ösztönzési lehetőségei a legfontosabb témái az egészségügyi szakdolgozók 50. kongresszusának. A több mint 600 fős országos találkozónak a Debreceni Egyetem ad otthont.