Megalakult az EIT
Alakuló ülést tartott és elnököt választott az egyetemi Egészségügyi Irányító Testület. November 8-án kezdte meg a munkát a nyolc fős tanács, amely a Klinikai Központ és Kenézy Gyula Egyetemi Kórház egységes szakmai irányítását látja el.
Életet menthet a szűrés
Teljesen meggyógyulhat az a beteg, akinél időben felismerik az emlődaganatot, ezért fontos a szűrés – hangsúlyozzák a szakemberek. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban tartott konferencián a diagnosztika és a kezelés újdonságait mutatták be.
11 aug
Harsányi Zsoltra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Rehabilitációs Osztály egykori vezetőjének tiszteletére a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. Harsányi Zsolt nevéhez fűződik az osztály teljes szakmai és technikai megújítása.
19 júl
Új betegutak, magasabb szintű ellátás
A Debreceni Egyetemen létrejött betegellátó intézményről beszélt az integrációt koordináló 8 fős Egészségügyi Irányító Testület két tagja: Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnöke és Lampé Zsolt, a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház főigazgatója a Debrecen Televízió Köz-ügy című műsorában.
10 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új vezetők az egyetem élén, stratégiai megállapodások világcégekkel, csúcsszezont zárt a DEAC, jön a YoUDay – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júniusban is a Díszudvar magazin.
06 júl
ÁOK: tradíció és innováció
Tudomány a gólyatáborban, gyakorlatok a Kenézy Egyetemi Kórházban – az oktató- és a kutatómunkára is kiterjedő fejlesztésekkel szeretné a hazai orvosképzés csúcsán tartani az Általános Orvostudományi Kart Mátyus László dékán, aki újabb négy éven át irányítja az ÁOK-t.
04 júl
Semmelweis-napi díjazottak
Kimagasló szakmai tevékenységükért állami elismeréseket kaptak a Debreceni Egyetem szakemberei. A díjakat a magyar egészségügy napja alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár adta át.
Semmelweis-nap a Kenézy Kórházban
Kiemelkedő szakmai munkájukért egészségügyi dolgozókat díjaztak a Semmelweis-nap alkalmából a Kenézy Kórházban. Az intézmény július elsejétől Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház néven működik tovább - jelentette be Ónodi-Szűcs Zoltán.
Mindenkinek joga van a méltósághoz
Tíz éves a Méltóság Mezeje Program. A szemléletformáló kezdeményezés célja, hogy segítsen a gyerekeknek a halál feldolgozásában. A jubileum alkalmából a Debreceni Hospice Ház Alapítvány egyhetes programsorozatot szervezett.
Forrest-futás az autistákért
Az autizmussal élők nehézségeire hívják fel a figyelmet az idei Forrest-futással. A Kenézy Kórház pénteki rendezvényen mintegy 80 autista gyerek vesz részt, és – kísérőik kezét fogva – teljesíti a 400 méteres távot.