Lelki segítség a betegeknek
Sokan töltik kórházban a karácsonyt. A betegeknek lelkészek is segítenek abban, hogy könnyebben elviseljék, feldolgozzák a család hiányát. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban a lelkészek már több mint 20 éve nyújtanak lelki támogatást.
Figyelem a fogyatékkal élőknek
December harmadika a fogyatékos emberek világnapja, ezen a napon az ő problémáikra hívják fel a figyelmet. A Kenézy Kórház Rehabilitációs Osztályán a testi gondozás mellett a lelki segítségnyújtásra is nagy gondot fordítanak.
Újraélesztés a Kossuth Gyakorlóban
A Debreceni Egyetem gyakorlóiskola volt pénteken, az Országos Mentőszolgálat „Wake Up – Mentsünk együtt életet!” című, középiskolásoknak szóló országos kampányának első debreceni helyszíne.
Kenézy Gyulára emlékeznek
A szülész-nőgyógyász életét, szakmai munkásságát, szellemi hagyatékát bemutató Kenézy-emléknapot rendez november 28-án, kedden Kenézy Gyula tiszteletére a Debreceni Egyetem és a Dr. Kenézy Gyula Baráti Kör Egyesület.
Önkéntesek a betegekért
Újabb önkéntesek vették át tanúsítványukat, és kezdhetik el munkájukat a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Hospice-Palliatív Terápiás Osztályán. A speciális részlegen ápolják a végső stádiumban lévő daganatos betegeket.
Harminc év eredményei
A Debreceni Egyetem idén 30 éves Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszékének alapítóját köszöntötték azon a tudományos ülésen, amely pénteken kezdődött a DAB Székházban. A fórum központi témája a medencesérülések ellátása és kezelése.
30 éves a Traumatológiai Tanszék
Az egyetemi tanszéket 1987-ben hozták létre a Kenézy Kórház traumatológiai osztályán. A 30 éves jubileum alkalmából tudományos ülést rendeznek, amelyen a medencetörések ellátásának legújabb eredményeit vitatják meg a szakemberek.
A „tiszta” életért
Tíz éve működik Kelet-Magyarországon egyedülálló rehabilitációs program alkoholbetegek számára a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A programot 125-en fejezték be. Nekik szerveztek találkozót a jubileum alkalmából az intézményben.
A cukorbetegség veszélyei
Végtag-amputáció, infarktus, veseelégtelenség - ezek lehetnek a cukorbetegség szövődményei. November 14-én, a diabétesz világnapján a megelőzés és a szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Elismerések az egészségügyben
Rangos szakmai kitüntetést kapott az egészségügyben végzett magas színvonalú szakmai munkájáért a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházának főorvosa, Bálint Ágnes és a Klinikai Központ osztályvezetője, Ludman István.