Előszűrés a sátorban
Minden érkező beteget előszűrnek a Kenézy Gyula Egyetemi Kórháznál felállított katonai sátorban. A lázmérés és a kikérdezés alapján a fertőzésgyanús pácienseket elkülönítve kezelik. A kihelyezett másik sátorban pedig az ellátáson átesett, hazainduló betegek várakozhatnak.
Virtuális Ambulancia az egyetemen
A járványhelyzet felgyorsíthatja az új kommunikációs megoldások alkalmazását az egészségügyben. A Debreceni Egyetem például egy korábban már tervezett telemedicina szolgáltatás, a Virtuális Ambulancia gyorsabb bevezetésével reagál a megváltozott helyzetre.
Koronavírus és várandósság
Az egészséges kismamák nem fogékonyabbak a fertőzésre, és amennyiben megfertőződnek, az nem okoz súlyosabb tüneteket. A DE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója, valamint a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály főorvosa ad tanácsokat.
„Együtt vagyunk”
A Debreceni Egyetem és a város összefogásával telefonos lelkiegészség-szolgálat indult a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került debreceniek lelki támogatására. Az „Együtt vagyunk” elnevezésű programban szakemberek várják a lelki támaszra szorulók hívását.
Támogatás az orvosi egyetemeknek
A Debreceni Egyetem vezetői is részt vettek azon a csütörtöki videókonferencián, melyen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentette, hogy valamennyi hazai orvosképző hely részesül a minisztérium támogatásából egészségügyi kiadásainak fedezéséhez.
Intenzív terápiás E-learning képzés
Speciális szimulációs szobában gyakorolják a Debreceni Egyetem orvosai, rezidensei és szakdolgozói, hogyan kell ellátni a koronavírus-fertőzött betegeket.A tematikus oktatási program keretein belül a koronavírus járványra fókuszáló ellátási protokollokkal ismerkednek meg a szakemberek.
Védőfelszerelések és tesztek érkeztek
Már a Debreceni Egyetem raktárában van a Kínából Magyarországra érkezett orvosi védőeszközök és gyorstesztek egy része. Szükség esetén ebből a készletből szállítanak ki a klinikákra és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba.
Parancsnokok a zavartalan gyógyításért
A kórházparancsnok munkájáról, jövőbeli feladatairól egyeztetett Ruszin Romulusz, a Honvédelmi Minisztérium Irányítócsoportjának vezetőhelyettese és Lampé Zsolt főigazgató szerdán a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A parancsnokok hétfőn kezdték meg tevékenységüket az egészségügyi intézményekben.
Változik a parkolási rend a kórháznál
Április elsején, szerdán több módosítás is életbe lép a parkolással kapcsolatban a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórháznál. A rendelkezésekkel a mentők és a betegszállítók közlekedését szeretnék megkönnyíteni.
Elkülönítés az ellátásban - változás szombattól!
Megváltozik a sürgősségi ellátás rendje a Debreceni Egyetem betegellátó helyein március 28-tól. Az új rend célja a fertőzés terjedésének megelőzése a betegek előszűrésével és elkülönítésével.