13 feb
Látogatási tilalom a klinikákon is
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el péntektől a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt, a betegek védelme érdekében. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is érvényben van a korlátozás.
13 feb
CT-vizsgálattal a túlélésért
A Debreceni Egyetem egészségügyi szolgáltatói is csatlakoztak az országos tüdőrákszűrési modellprogramhoz. A HUNCHEST II. keretében CT-vizsgálatokat végeznek, így korai stádiumban kimutatható a daganat. A cél, hogy a jövőben bevezethessék ezt a szűrést hazánkban.
05 feb
Angolul is a betegek szolgálatában
A magyar után már az angol nyelvű verziója is letölthető a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációjának. Az UD Mediversity appon keresztül mostantól a külföldi betegek számára is elérhető a telefonkönyv, a szakrendelés- és orvoskereső is.
29 jan
Kíméletesebb miómakezelés
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban is alkalmazzák a mióma embolizációt. Az eljárás előnye, hogy nem annyira megterhelő a betegek számára, mint egy hagyományos műtét, gyorsabb a felépülés, kevesebb a mellékhatás, és nem kerül sor méheltávolításra.
28 jan
Koronavírus: az egyetem felkészült
A korábbi jelentős járványokhoz hasonlóan ezúttal is a megelőzésre helyezi a hangsúlyt az intézmény, folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintett országokból érkező hallgatókkal. A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben is megtették a szükséges óvintézkedéseket.
Aranyosi Jánosra emlékeztek
Emléktáblát avattak a szívsebészeti aneszteziológia úttörőjének, Aranyosi Jánosnak tiszteletére a Debreceni Egyetem Szívsebészeti Klinikáján. A pénteki ünnepségen családtagok, egykori kollégák és tanítványok emlékeztek a 85 évvel ezelőtt született szakemberre.
A belgyógyászat aktualitásai
A régió belgyógyász szakemberei osztják meg egymással a tudományterület újdonságait azon a kétnapos konferencián, amely pénteken kezdődött Debrecenben. A csaknem kétszáz fős kongresszuson a Debreceni Egyetem szaktekintélyei is részt vesznek.
HPV-történelem a Science Caféban
Elsősorban a nőket érintő betegségekről kaphatnak új ismereteket, érdekes információkat mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő, november 13-i előadására.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Egészségügyi kitüntetések
Kiemelkedő szakmai tevékenységük elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevéllel tüntették ki csütörtökön a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház három munkatársát.