Szigorú szabályok a megelőzésért
Továbbra is tilos a látogatás a Debreceni Egyetem klinikáin és az egyetemi kórházban. Az intézményekben a koronavírus-járvány terjedésének megelőzése érdekében kötelező a maszkviselés, az előjegyzés és az előszűrés, a kórházban hétfőtől a belépés rendje is változik.
Vadászok adománya a kórháznak
Összesen több mint másfél millió forint értékben adományoztak készülékeket a megye vadászai a Kenézy Gyula Egyetemi Kórháznak. Az infúziós pumpák az újszülöttek ellátását segítik. Az eszközöket szerdán adták át.
30 júl
Élni segítenek a betegeknek
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Nappali Kórházában a terápia fontos része a kézműves foglalkozás. A sikerélmény növeli a betegek önbecsülését, ami segíti visszailleszkedésüket a társadalomba. A gondozottak alkotásaiból most kétnapos vásárt rendeztek az intézményben.
Egészségügyi dolgozók elismerése
Orvosokat és szakdolgozókat jutalmaztak szerdán a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Semmelweis-napi ünnepségén. A Semmelweis Ignác születésnapja, a magyar egészségügy ünnepe alkalmából rendezett idei eseményen a járványhelyzet miatt csak a kitüntetettek vettek részt.
A biztonságos ellátásért
A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben a betegek és a dolgozók védelme, illetve az ellátás biztonsága miatt tartják fent a látogatási tilalmat. A döntés hátteréről a Klinikai Központ elnöke és a DE Járványügyi Munkacsoport vezetője szerdán tartott tájékoztatót.
Marad a látogatási tilalom
A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben nem oldják fel az általános látogatási tilalmat. Még mindig fennáll a fertőzés bejutásának veszélye, ez pedig veszélyeztetheti az ellátókapacitás biztonságos növelését- írta körlevelében a Klinikai Központ elnöke.
Betegellátás: első a biztonság
Fokozatosan, a biztonságot szem előtt tartva kell a teljes működés irányába elmozdítani a betegellátást – mondta a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke a Debrecen Televízióban. Berényi Ervin ugyanakkor hozzátette: a járványnak nincs vége, az egészségügynek fel kell készülni az újabb hullámra.
Fontos változások a betegellátásban
Hétfő reggeltől részlegesen, szerda reggeltől pedig teljesen visszaveszi a megyei sürgősségi és a fekvőbeteg-ellátást a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház a Klinikai Központtól. Debrecen sürgősségi ellátása, az eredeti helyzetnek megfelelően, a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikáján történik.
Szakmai elismerés a radiológusnak
Székely Andrást, a Debreceni Egyetem szakorvosát kérte fel az Európai Radiológus Társaság a COVID-19 tüdőgyulladással kapcsolatos oktatóvideó elkészítésére. Az anyagot szakvizsga előtt álló rezidensek, illetve európai radiológus szakorvosok használják.
Berényi Ervin az FM90 Campus Rádióban
A betegellátással kapcsolatos várható intézkedésekről, a veszélyhelyzet utáni változásokról és a Virtuális Ambulanciáról is beszélt Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke az FM 90 Campus Rádió péntek reggeli műsorában.